Newsletter 2011

V této rubrice budete každý měsíc nacházet zajímavé články, testy, kvízy, citáty a koučovací otázky. Dozvíte se zde také o novinkách v nabídce HR Consulting Centre.

Newsletter může sloužit také jako průvodce pro všechny zájemce o sebekoučování.

V roce 2011 se s vámi chci ve svých newsletterech podělit o některá témata, která jsou společná pro koučink a nový psychologický směr - pozitivní psychologii.

Psychologie se v posledních více než 50 letech zabývala převážně tématy, jako psychopatologie, duševní nemoci, psychické problémy a symptomy a možnosti jejich léčby či zmírnění. Stručně řečeno, jak dostat člověka na škále životní pohody a spokojenosti z -7 na alespoň -3. Dosáhla v této oblasti řadu úspěchů. Teprve v posledních cca 10 letech se však začíná formovat nový směr - pozitivní psychologie. Zabývá se tím, jak učinit život člověka dobrým, kvalitním, takovým, aby stál za to žít, jak dosáhnout a zvýšit pocit životního štěstí a spokojenosti. To znamená, jak se na škále životní pohody a spokojenosti posunout např. z +3 na +7. Stejným směrem se ubírá i koučování a kouči čerpají z pozitivní psychologie řadu námětů a postupů pro svoji práci.

Chcete dostávat newsletter pravidelně každý měsíc přímo do Vaší e-mailové schránky? Napište si o něj na adresu ibohonkova@hrcc.cz nebo se zaregistrujte zde:

Newsletter zdarma

Chcete dostávat na Váš e-mail newsletter o koučování "Cesta k úspěchu" každý měsíc zdarma? Zaregistrujte se zde: